Talent Olomouckého kraje 2022

• Přidáno: 23.09.2022   |   57 čtení / zobrazení

Přesně dvaašedesát žáků si ve středu 21. září převzalo ocenění Talent roku Olomouckého kraje. V jednom ze sálů Regionálního centra Olomouc se uskutečnil už sedmnáctý ročník akce, jejímž účelem je podpora nadaných žáků základní a středních škol i gymnázií.

„Talent a jeho formy mohou být různé. Osobně si každého talentu nesmírně vážím. Chtěl bych všem oceněným pogratulovat a popřát, aby své schopnosti i nadále rozvíjeli a v budoucnu dobře zúročili,“ uvedl radní pro oblast školství Aleš Jakubec.

Za naši školu toto ocenění získal Vojtěch Faltus (na fotografii s červeným motýlkem), a to za výrazné úspěchy v soutěžích. Vojta se stal vítězem ústředního kola soutěže ZUŠ v kategorii sólový zpěv, která se konala v květnu letošního roku Turnově a rovněž také získal Zlaté pásmo a speciální cenu poroty za vynikající výkon na pěvecké soutěži Mládí a Bohuslav Martinů v Poličce. Gratulujeme!

Foto zdroj: olkraj.cz