Hudební obor

je největším a nejstarším oborem, který působí na škole od jejího založení v roce 1945. Škola vychovala řadu vynikajících hudebníků, a vnímavých posluchačů a návštěvníků koncertů.

Hlavním úkolem hudebního vzdělávání v ZUŠ je podchytit a rozvíjet hudební nadání dětí, poskytovat jim odborné hudební znalosti a dovednosti jako základ pro amatérské muzicírování a citlivé vnímání hudby, a ty nejtalentovanější připravit ke studiu na konzervatořích.

Studium:

Přípravné studium 1 - 2 roky
    I. stupeň: 7 let
    II. stupeň: 4 roky
    Hudební nauka: 1. - 5. ročník – povinný předmět
    Od 4. ročníku - povinný předmět komorní hra

PŘÍPRAVNÉ STUDIUM
    Převážně formou hry poznávají v kolektivu 10-15 žáků základní hudební pojmy, procvičují rytmické cítění a intonaci. Zároveň navštěvují hodiny hry na vybraný nástroj, kde si osvojují elementární základy daného nástroje.

ZÁKLADNÍ STUDIUM I. a II. STUPNĚ představuje docházku na vybraný hudební nástroj v rozsahu určeném školním vzdělávacím programem. Neodmyslitelně k nástroji patří i výuka hudební nauky. Ve vyšších ročnících se žáci zapojují do komorní a souborové hry. Docházka tak souhrnně představuje přibližně 2 – 3 vyučovací hodiny v týdnu.