Klávesové nástroje

Hudební nauka: 1. - 5. ročník – povinný předmět
    Od 4. ročníku - povinný předmět komorní hra - formou čtyřruční hry, klavírním doprovodem.

Hra na klavír

- Irena Benová
    - Danuše Davidová
    - Alžběta Diviš
    - Josef Macek
    - Irina Švédová
    - Jana Ristovská
    - Jana Valentová
    - Miloslava Váňová
    - Petr Vočka
    - Petra Minářová
    - Libuše Zámečníková

pobočka v Hanušovicích:

Danuše Davidová

Žáci klavírních tříd si postupně osvojují pianistické návyky a dovednosti, uplatňují se v sólové, časem i v komorní či orchestrální hře. Vystupují na akcích a koncertech školy.

Posláním klavírního studia je vzbudit u dětí zájem o nástroj a probudit lásku k hudbě.
    Při výuce věnujeme pozornost rozvoji jejich přirozených hudebních aktivit - rytmickému cítění, hudební tvořivosti a citu pro hudbu.
    Děti postupně zvládnou základní technické, harmonické a výrazové prostředky, které jim umožní poznat barokní, klasickou, romantickou i soudobou klavírní literaturu.
    V průběhu studia se naučí rozlišovat hlavní zásady interpretace různých stylů a žánrů při sólové i komorní hře.

Hra na elektronické klávesové nástroje

Hudební nauka: 1. - 5. ročník – povinný předmět
    Od 4. ročníku - povinný předmět komorní hra - klavírní doprovod.

František Havelka
    Josef Macek
    - Šárka Čížková

Keyboard je moderní elektronický nástroj s řadou specifik, umožňující kvalitní interpretaci sólových, komorních, i orchestrálních skladeb nejrůznějších stylů a žánrů. Po zvládnutí základních technických a výrazových prostředků hry spolu se zvukovými a technickými funkcemi nástroje se žákovi otevírají další možnosti propojení s nejrůznějšími digitálními technologiemi.

Hra na akordeon

Od 4. ročníku - povinný předmět komorní hra - akordeonové duo

Škola umožňuje zapůjčení nástroje.

Libuše Zámečníková

Akordeon se v dnešní době prosazuje jako plnohodnotný sólový i doprovodný nástroj, umožňující  kvalitní interpretaci sólových, komorních i orchestrálních skladeb nejrůznějších stylových období a žánrů.
    Na začátku studia se žák seznamuje s nástrojem, se zásadami správného sezení a držením nástroje při hře. Postupně získává teoretické vědomosti a technickou zručnost ke zvládnutí nástroje.
    Kvalitní interpretace se neobejde bez technické vyspělosti obou rukou, dokonalé měchové techniky a zvládnutí výrazových možností nástroje.